Plikledis – vairuotojų igūdžių egzaminas: Kaip jį išlaikyti ir pasisaugoti.

Plikledis kiekvienais metais išlieka vairuotojų dėmesingumo ir įgūdžių testuotoju. Sausio 3-iosios rytą feisbuko paskyras ir Bendrojo pagalbos centro telefono linijas užgulė skambučiai bei pranešimai apie į griovius dėl apledijusio kelio nuslydusias transporto priemones.

Abandoned,Car,In,The,Ditch,After,The,Traffic,Accident.,Symbolises

Feisbuke buvo galima matyti plikledžio padarinius, grioviuose atsidūrusius automobilius. Viena moteris grupėje prašė žmonių pagalbos.

„Gal kas galite ištraukti? Ledas visur. Tralas irgi neatvažiavo – nulėkė į griovį“, – nuogąstavo ji. „Šios dienos rytas. Nebarstyta gatvė – džipas griovyje. Kas turit kokių minčių, kaip priversti Vilniaus rajono savivaldybę valyti gatves Didžiojoje Riešėje”, – piktinosi kitas socialinio tinklo vartotojas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas informavo, kad vien pirmadienį pareigūnai gavo apie 15 pranešimų dėl nuo kelio nuslydusių transporto priemonių. 
„Daugiausia skambučių gauname iš incidentų automobilių stovėjimo aikštelėse, kiemuose. Dalis praneša dėl to, kad reikalauja draudimas. Nuo tokių eismo įvykių fiziškai nukentėjusiųjų nepasitaiko daug“, – dėstė T.Bražėnas. Specialistas pabrėžė, kad plikledis – daugumos avarijų kaltininkas šaltuoju sezonu.

Pareigūnai akcentavo, kad vairuojant būtina išlaikyti dėmesingumą, koncentruotis vien į kelią ir laikytis visų privalomų saugumo reikalavimų: vairuoti laikantis saugaus atstumo nuo priešakyje važuojančios transporto priemonės, atidžiai stebėti aplinką artėjant pėsčiųjų perėjos link, tinkamai įvertinti valdomo automobilio stabdymo ir manevringumo galimybes atitinkamomis oro sąlygas.

Skaityk Daugiau

Draugai: Techninė pagalba kelyje 24