Kokie gedimai yra dažniausi keliaujant automobiliu?

Gedimai užklumpa netikėčiausiu laiku ir sukelia gausybe streso visiems įtrauktiems. Ka gali daryti vairuotojai, kad išvengti problemų susijusiu su automobilio gedimais ir kokie dažniausi gedimai pakiša koją?

The,Man,Is,Using,The,Phone,In,Asking,For,Help

Automobiliai yra nepamainomi pagalbininkai žmonių kasdienybėje. Dėka jų, vairuotojai gali patogiai vykti į toliau esančias darbovietes, vykti į parduotuvę bet kokiu oru ir leistis į ilgas, nepriklausomas keliones. Tačiau, automobilio sistemos yra gana sudėtingos, detalės nuolat dėvisi ir, tinkamai neprižiūrimas automobilis, gali netikėtai sugesti ir sugadinti kelionę.

Ruošiantis kelionei automobiliu neabejotinai skirsite daug laiko rūbų bei reikmenų pasirinkimui, bet ar pagalvojote apie galimus automobilio gedimus? Vien išsivalyti automobilio salono nepakanka – reikia ir patikrinti tam tikrus jos mazgus bei pasiruošti tam tikroms problemoms. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių automobilio gedimų kelionės metu.

Netinkamai veikia stabdžių sistema

Stabdžiai yra ypatingai svarbi sistema, kuri visada privalo veikti. Prieš išvykstant į kelionę reikėtų nuvykti į autoservisą stabdžių sistemos patikrai, kad būtų patikrintos stabdžių kaladėlės, diskai, cilindriukai, skystis bei žarnelės. Beje, žarnelių būklė yra ypatingai svarbi, nes jai pratrūkus stabdžiai gali visiškai nebeveikti. 

Gera žinia ta, kad daugelis stabdžių sistemos gedimų yra nuspėjami po patikros ir jų galima išvengti. Tačiau, pasitaiko įvairių situacijų, todėl visada laikykitės saugaus greičio.

Nuleidžiama padanga

Įsivaizduokite, kad su visa šeima keliaujate po Lietuvą automobiliu ir netikėtai pasigirsta pokštelėjimas, po kurio automobilis sunkiai valdosi. Sustoję šalikelėje pamatote sugadintą padangą. Ar esate pasiruošę tokiai problemai? Didelė tikimybė, kad ne.

Didelė dalis modernių automobilių nebeturi atsarginio rato bagažinėje – vietoje jo rasite padangų remonto komplektą, kuris gali tik laikinai užklijuoti pradurtą padangą, kol nuvyksite iki artimiausio serviso. Tačiau, pradūrus padangos sienelę arba kitaip rimčiau ją pažeidus remonto komplektas gali nepadėti ir liekate ant ledo.

Todėl atidžiai apžiūrėkite, ką turite automobilio bagažinėje – ar yra atsarginis ratas ir visi reikalingi įrankiai rato keitimui? Jeigu ne, tai ar jūsų automobilio draudimas siūlo pagalbą kelyje?

Kaista variklis

Visi automobiliai turi aušinimo sistemas, o jų našumas priklauso nuo radiatoriaus būklės, skysčio kokybės, vamzdžių švaros, ventiliatoriaus bei kitų dalykų. Ilgose kelionėse, ypatingai vasaros metu, automobilio aušinimo sistema dirba sunkiausiai. Jeigu pastebite, kad variklio temperatūra pradeda kilti virš normos, tai reikėtų sustoti ir leisti sistemai šiek tiek ataušti. O norint to išvengti reikėtų dar prieš kelionę patikrinti aušinimo sistemos būklę.

Pavarų dėžės arba sankabos problemos

Pavarų dėžės automobiliuose yra atsakingos už variklio komunikaciją su transmisija. Ilgainiui sankabos dalys susidėvi, o pavarų dėžei gali prireikti remonto. Ilgesnių kelionių metu dėžės turi atlaikyti didesnį krūvį, aukštesnes temperatūras, todėl būtina laiku keisti pavarų dėžės tepalus. Sankabos disko likutis dažniausiai jaučiamas minant sankabos pedalą, todėl, reikalui esant, apsimoka ir profilaktiškai pakeisti sankabą.

Skysčių nuotėkis

Kelionių metu vairuotojai dažnai susiduria su įvairių automobilio skysčių nuotėkiu. Tai nutinka dėl įvairių priežasčių, bet dažniausiai dėl aukštos skysčio temperatūros. Pavyzdžiui, kuo aukštesnė variklio alyvos temperatūra, tuo ji skystesnė (mažesnis klampumas), todėl ji lengviau prasiskverbia pro riebokšlius.

Jeigu sustoję pastebėjote iš automobilio lašantį skystį, tai gali būti vanduo (kondicionieriaus kondensatas). Tačiau, kitais atvejais turėtumėte susimąstyti ir ieškoti nuotėkio šaltinio arba kreiptis į autoservisą problemos nustatymui ir remontui.

Skaityk Daugiau

Draugai: Techninė pagalba kelyje 24