Ka daryti sugedus kelyje ir kaip pasiruošti planui B?

Vidutiniškai automobilį sudaro 12 tūkstančių dalių. Kiekviena jų – eksploatacinis elementas, kuris automobiliui senstant gali smarkiai susidėvėti. Rezultatas? Neišvengiamas gedimas. Deja, kartais automobilis sugenda už kelių šimtų kilometrų nuo namų, pavyzdžiui, atostogaujant. Kaip tokiu atveju elgtis? Visų pirma reikia pasirūpinti, kad stovėjimo vieta būtų saugi tiek keleiviams, tiek kitiems eismo dalyviams.

A,Young,Man,Sitting,On,The,Road,In,Front,Of

Mieste automobilį galima nustumti ant šaligatvio, žaliosios juostos arba į stovėjimo aikštelę. Užmiestyje tam tiks kelkraštis, avarinio sustojimo vieta arba automagistralės stovėjimo aikštelė. Bet tai dar ne viskas, nes jei vairuotojui nepavyks nustumti automobilio nuo važiuojamosios dalies, jis privalo pasirūpinti tinkamu paženklinimu. Būtina įjungti avarinę signalizaciją ir pastatyti avarinio sustojimo ženklą. Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad „jei avarinės šviesos signalizacijos nėra arba ji sugedusi, taip pat jeigu priverstinai sustojama ten, kur sustojusią transporto priemonę kiti eismo dalyviai pamatytų likus iki jos mažiau kaip 100 m, motorinės transporto priemonės (išskyrus mopedą, motociklą be priekabos), traktoriaus, savaeigės mašinos vairuotojas privalo pastatyti avarinio sustojimo ženklą: gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m atstumu nuo sustojusios transporto priemonės.“ Kas toliau? Jei savininkas yra pasiruošęs tokiam netikėtumui ir iš draudimo bendrovės įsigijęs techninės pagalbos kelyje paslaugą, pakaks paskambinti nurodytu numeriu.

Pagalbos kelyje paslauga apsaugo ir… ji nėra brangi!

Techninės pagalbos kelyje paslauga yra labai patogi, nes dažniausiai suteikiama ne tik nemokama pagalba, bet ir automobilis nugabenamas į artimiausias dirbtuves ar net suteikiamas pakaitinis automobilis, jei gedimas yra rimtesnis ir negali būti pašalintas dirbtuvėse per kelias darbo dienas. Techninės pagalbos kelyje paslauga, užtikrinanti gana platų apsaugos paslaugų spektrą, iš esmės yra vienas pigiausių rinkoje siūlomų draudimų būdų. Toks draudimas, nepriklausomai nuo bendrovės, dažniausiai kainuoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų metams. Palyginti su išlaidomis, kurias galima patirti kelyje sugedus automobiliui, tai nedidelė suma.

Ar vairuotojas gali bandyti pats pataisyti sugedusį automobilį? Tai priklauso nuo daugybės veiksnių. Pavyzdžiui, pradurtos padangos keitimas, kai bagažinėje yra atsarginis ratas, neturėtų sudaryti problemų, bet variklio arba pavaros perdavimo sistemos gedimo remontas gali būti daug sunkesnis. Žinoma, gedimo pobūdis – tik pirminis apribojimas. Kitas apribojimas yra vairuotojo technikos žinių lygis. Mechaniką išmanantis vairuotojas, be abejo, gali nustatyti gedimo priežastį ir bandyti ją pašalinti.

Vis dėlto dažnai nutinka taip, kad net technikos žinių turintis vairuotojas nesugeba pataisyti kelyje sugedusio automobilio. Pavyzdžiui, dėl to, kad neturi atsarginių dalių ir reikiamų įrankių. Taigi, kaip dažniausiai atrodo savarankiškas automobilio remontas kelionėje? Jei gedimas rimtesnis, vairuotojas gali pasistengti „atgaivinti“ transporto priemonę ir savarankiškai nuvykti į artimiausias automobilių dirbtuves. Tai geras variantas, nes vairuotojas išvengs tralo iškvietimo išlaidų.

Automobilio gedimas kelyje. Kaip pasiekti dirbtuves?

Kokie yra laikino automobilio „atgaivinimo“ triukai? Jei perkaista automobilio variklis, maksimalia galia galima įjungti salono šildymo sistemą. Taip variklis bus papildomai aušinamas. Senesniuose automobiliuose yra dar viena galimybė. Jei gedimo priežastis – termostatas, jį galima tiesiog išmontuoti. Sugedus sankabai, sprendimas dar paprastesnis. Pakanka užvesti automobilį įjungus pirmą pavarą ir važiuoti toliau. Kaip perjungti pavarą? Vairuotojas turi atleisti akseleratoriaus pedalą ir švelniai perjungti pavarą, kai variklio apsukos sumažės. Stabdyti geriausia įjungus neutralią pavarą.

O jei vairuotojas neturi technikos žinių, kurios leistų kelyje atlikti nesudėtingą remontą, ir nėra įsigijęs techninės pagalbos kelyje paslaugos? Tokiu atveju reikia ieškoti mechaniko apylinkėse, kuriose įvyko gedimas. Interneto laikais tai nesunkiai galima atlikti mobiliuoju telefonu. Juo labiau, kad automobilio vairuotojas gali pasinaudoti, pavyzdžiui, paieškos svetaine .Paieškos laukelyje įrašius žodį „tralo paslaugos“.

Automobilio gedimas kelyje – vienas dalykas, o vairuotojo klaidos – kas kita…

Automobilio gedimas kelyje – ne vienintelis kritinis įvykis, galintis nutikti kelionėje. Pavyzdžiui, vairuotojas gali palikti raktelius salono viduje ir užtrenkti duris. Tada reikia ieškoti meistro, kad jis atrakintų automobilį, arba jei kitos išeities nėra – išdaužti vieną langą. Dažniausiai pigiausi yra šoniniai langai. Vis dėlto prieš išdaužiant langą, verta patikrinti jo kainą interneto parduotuvėje.

Automobilio eksploatavimas visada gali baigtis gedimu. Jei transporto priemonė senesnė nei dvejų metų ir jai jau negalioja gamintojo garantija, vairuotojas turi pasirūpinti automobiliu pats. Ką jis gali padaryti? Jei vairuotojas neturi pakankamų technikos žinių, privalo iš anksto pasiruošti tokiems nutikimams. Draudžiantis privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu pakanka įsigyti papildomą techninės pagalbos kelyje paslaugą.

Skaityk Daugiau

Draugai: Techninė pagalba kelyje 24